Vi är Bright Advokat

Vi är ett dedikerat team där vi alla bidrar med våra kunskaper, erfarenheter och vårt engagemang för att i varje enskilt ärende ge våra klienter bästa möjliga rådgivning. Vårt mål är att tillhandahålla våra klienter högkvalitativ rådgivning med stort affärs- och branschfokus där såväl klient som medarbetare står i fokus. Bright Advokats värdegrund bygger på att vara en långsiktig samarbetspartner för sina klienter och en hållbar, jämställd och attraktiv arbetsgivare för sina medarbetare.

Team

Chabo Afrim 

ADVOKAT / ASSOCIATE

+46 (0) 73 945 22 46
chabo.afrim@brightadvokat.se

CV

Johannes Harlevi 

ADVOKAT / PARTNER

+46 (0) 703 50 27 16
johannes.harlevi@brightadvokat.se

CV

Johan Jensen Linder

ASSOCIATE

+46 (0) 733 48 82 93
johan.jensen-linder@brightadvokat.se

CV

Cecilia Jussi-Pekka

ADVOKAT / PARTNER

+46 (0) 706 04 57 35
cecilia.jussi-pekka@brightadvokat.se

CV

Hanna Norberg

ADVOKAT / SENIOR ASSOCIATE

+46 (0) 730 62 72 96
hanna.norberg@brightadvokat.se

CV

Lisa Slotte

ADVOKAT/SENIOR ASSOCIATE

+46 (0) 70 350 21 77
lisa.slotte@brightadvokat.se

CV

Jorun Åhlin

ASSOCIATE (tjänstledig)

+46 (0) 72 700 15 77
jorun.ahlin@brightadvokat.se

CV

Vi har kontor på Biblioteksgatan 11, 111 46 Stockholm